• info@logdef.com
  • 0 (424) 502-1505
  • 0 (549) 502-1505
ArabicEnglishGermanRussianTurkish
Ar-Ge | LOGDEF TEKNOLOJİ

Hizmetler

Anasayfa > Ar-Ge
image

Ar-Ge

Yazılım, dünyada en hızlı büyüyen sektörlerin başında gelmektedir. Bu alanda yapılan çalışmalar ve yatırımlar ülkemizde de teşvik edilmekte ve desteklenmektedir. Bu kapsamda LogDef, KOSGEB ve Teknokent tarafından desteklenmektedir. LogDef halihazırda kullanılmakta olan global yazılımlara katma değer katacak çalışmaları Ar-Ge merkezinde akademik düzeyde incelemektedir.

 

Aynı şekilde, belirli bir konuda çözüm sağlayacak yeni yazılımların Ar-Ge değeri kazanabilmesi için uygulamanın ortaya koyacağı çözümlerin pazardaki rakip ürünlere kıyasla önemli yenilikler sunuyor olması hedeflenmektedir.

Yeni süreçlerin veya yöntemlerin geliştirilmesi, teknolojik üstünlük sağlanması, uygulama ve veri alanlarında gelişmelerin uyarlanması Ar-Ge niteliğinde çalışmalarımızdandır. Ayrıca, ülkemizde üretilmemiş olan bir yazılımın yeniden geliştirilmesi yoluyla dışa bağımlılığı azaltıcı şekilde katma değer sağlayan projeler de Ar-Ge çalışmalarımızın odağındadır.

Ar-Ge Çalışmalarımız

 LogDef Framework

 İş Süreçleri Algoritmaları

 Yazılımların tasarımı, geliştirilmesi, kurulumu veya korunması ile ilgili araştırmalar

 Bilginin yakalanması, iletilmesi, depolanması, geri alınması, manipüle edilmesi veya gösterilmesi anlamında jenerik (doğurgan) yaklaşımlarda ilerlemeler sağlayan yazılım geliştirme çalışmaları

 Bir yazılım programı veya sistemi geliştirmek için gerekli olan teknoloji bilgisindeki boşlukları doldurmayı amaçlayan deneysel geliştirme çalışmaları

 Bilgisayar alanının uzmanlaşılmış dallarındaki yazılım araçları veya teknolojileri üzerinde gerçekleştirilen Ar-Ge (coğrafi veri sunumu GIS, yapay zeka ve diğer alanlar).